Autoři

Ondřej Škoch

Kytarista, hudební skladatel a producent, baskytarista skupiny Chinaski. Vystudoval Vyšší odbornou konzervatoř Jaroslava Ježka, obory kytara a kompozice.  V minulosti spolupracoval např. s kapelami Šum svistu, Manon15, TamTam Orchestra, Magnetikum, Narcotic Fields, zpěvačkami Vesnou Caceres a Tonyou Graves či Bobem Fliedrem. Napsal hudbu pro baletní představení "Valmont" a písně pro filmy Butterflies a Route 66 režisérky Ester Brym. Zhudebnil vybrané básně Bohuslava Reynka a Suzanne Renaud. Je součástí společnosti All Senses production, která se věnuje audiovizuálnímu záznamu, hudební produkci a podpoře nových umělců.

O projektu nitky: Jako kluk jsem jezdil s rodiči do Petrkova k Jiřímu a Danielovi Reynkovým, synům Bohuslava Reynka a Suzanne Renaud. V malé kuchyni u kamen byla vždycky velká legrace, protože všude kolem byla spousta koček, každá z nich měla své jméno a všechny mluvily. Některé dokonce sprostě, a to mě tenkrát zajímalo víc než básničky. K těm jsem se dostal až později díky mámě, pro kterou byl Petrkov a zvláště Bohuslav Reynek důležitou kapitolou v jejím životě.

Alice Škochová

Vystudovala FFUK, obor filosofie, krátce zaměstnána v překladatelské agentuře, od roku 2002 na volné noze, dabing a titulky k filmům pro Centrum dabingu ČT i jiné společnosti (Audio Tech, 24Snails atd.), korektorka a textařka (1 YEAR & MORE PRODUCTION, SGA), redaktorka časopisu Svět potravin.

O projektu nitky: Básně Suzanne Renaud jsem si četla nejdříve vždy současně s překlady Bohuslava Reynka. Lákala mě možnost pokusit se o jiný, víc "ženský" překlad, zvlášť když jsem se pak dozvěděla podrobnosti o jejím osudu, který nebyl nejlehčí. Její básničky jsou o těch nejjednodušších věcech, o sušení hub, pohledu do zrcadla nebo o tom, jak se stmívá, a přitom je z nich cítit zvláštní smutek, možná nad tím, že by na chvíli chtěla být někde jinde, a ono to nejde.

 

Bohuslav Reynek (1892-1971)

Básník, grafik a překladatel žijící v Petrkově; autor sbírek Rty a zuby, Podzimní motýli, Rybí šupiny atd.

Suzanne Renaud (1889-1964)

Francouzská básnířka a překladatelka. V roce 1926 se provdala za Bohuslava Reynka. Zpočátku žili manželé střídavě v Grenoblu a na Vysočině, po uzavření hranic komunistickým režimem v roce 1948 byla Suzanne Renaud nucena kontakt s Francií přerušit. Autorka sbírek např. Tvůj život, Dveře v přítmí, Křídla z popele.